Pinautomaten binnenkort weer in gebruik?

Met het verdwijnen van de Bruna zijn de bewoners van Hatert al enige tijd aangewezen op de pinautomaten aan de rand van het winkelcentrum. Maar deze zijn nu al langere tijd ‘buiten gebruik’. Een van de bewoners van Hatert besloot daar iets aan te doen. Hij mailde met ‘Geldmaat’ met het verzoek om opheldering.

Geldmaat reageert als volgt:

Helaas heeft deze locatie te maken met een te hoge temperatuur in de ruimte waar de geldautomaten
bijgevuld en onderhouden worden. Door de aanhoudende hitte is het voor de
(service)monteur te warm om gezond en veilig te werken (kans op flauwvallen).
Om dat klimaat binnen te verbeteren is airconditioning noodzakelijk en die zal ook geplaatst
worden. Daar komt echter wel het een en ander bij kijken (overleg met
verhuurder van de locatie, bestellen/leveren van een geschikte airconditioning
etc).

Komende week koelt het fors af en gaan we in ieder geval kijken of het binnen zover is afgekoeld
dat de automaat weer gevuld kan worden. De airconditioning volgt later.

De dichtstbijzijnde locatie is de St. Jacobslaan 434 – 436. Dit is ook een buitenautomaat, geopend
van 07.00 tot 23.00 uur, op 2.1 km fietsen (7 min). We begrijpen dat dit best
een afstand is voor mensen die moeilijk ter been zijn, de locatie is ook per bus
bereikbaar. Hopelijk is dat toch een acceptabel alternatief.”

Laten we eens kijken wat hier feitelijk staat:

(service-)monteurs moeten hun werk in een voldoende koele ruimte kunnen doen. En dat lijkt volstrekt helder. Want zo ga je met personeel om. Maar zou het echt zo zijn, dat de temperatuur in die werkruimte 2 maanden aaneen constant veel te hoog is geweest om de monteurs hun werk te laten doen? Mag dat bovendien betekenen, dat daardoor een geldautomaat gedurende meer dan 2 maanden (!) buiten bedrijf blijft?

En ben je er dan door als alternatief een geldautomaat aan te bieden op 2,1 km afstand? Te bereiken met de bus? Ga je dan bovendien niet iets te makkelijk om met het feit, dat lang niet iedereen goed ter been is? En dan hopen dat die automaat het wel doet en de bus terug niet net weg is als je terug wilt? Dat op de koop toe nemen is kennelijk de service en klantvriendelijkheid die we in bovenstaande reactie lezen.

Men kondigt in de reactie aan dat de geldautomaten in de komende week worden gevuld.

(Toch goed, dat er bewoners zijn die af en toe zelf in de pen klimmen. Want de vraag is hoe lang de geldautomaat buiten bedrijf zou zijn gebleven zonder de actie van die ene bewoner….)

Kortom: wordt vervolgd.

Erik Berns

secr./eindredacteur wijkkrant Hatert

Delen:

Meer nieuws

Pinautomaten binnenkort weer in gebruik?

Na het verdwijnen van Bruna zijn de bewoners in Hatert aangewezen op de pinautomaten aan de rand van het winkelcentrum Hatert. Als deze langere tijd buiten gebruik zijn vormt dat voor veel mensen een probleem. Daarom mailde een bewoner aan de beheerder van de automaten (Geldmaat) met het verzoek om opheldering. Lees hier het verrassende antwoord…….

Lees verder »

Afsluiting Vossendijk komt eraan

Op maandag 23 februari jl. werd door de gemeente tijdens een bewonersbijeenkomst iedereen bijgepraat over de voorgenomen verkeersmaatregelen op de Vossendijk. De belangrijkste punten uit dit gesprek werden al eerder gedeeld via een verslag.

Lees verder »

Zomerfestival mag best wat groter

Het was weer best een gezellig zomerfestival. Dank weer aan de mensen van Bindkracht10. Maar zullen we afspreken dat er volgend jaar meer aandacht aan wordt gegeven, zodat er nóg meer bezoekers komen? Want de plek verdient het!

Lees verder »